Tenkinti Lietkoopsąjungos narių ekonominius ir kitus poreikius. Suburti kooperatyvus ir įmones, ginti Sąjungos narių interesus, atstovauti jiems valstybės ir kitose institucijose, stiprinti jų ekonominę būklę bei konkurentingumą, plėtoti kooperatinį judėjimą ir efektyviai valdyti turimą turtą, įsteigtas įmones ir gautą pelną naudoti Lietkoopsąjungos tikslams įgyvendinti.

Lietkoopsąjunga – tai prekybos, gamybos, vartotojų, paslaugų, darbuotojų ir kitų kooperatyvų bei kooperatinių bendrovių (toliau – kooperatyvai) demokratiškai, tarpusavio pasitikėjimo pagrindu, valdoma organizacija, įsteigta jų interesams ginti ir poreikiams tenkinti. Stiprindama savo juridinių narių integraciją Lietkoopsąjunga padeda kooperatyvams savarankiškai plėtoti prekybą ir kitą veiklą. Centralizuotos tik tam tikros Lietkoopsąjungai deleguotos funkcijos, kurios leidžia nariams turėti papildomos ekonominės naudos.

 

Kooperatinė bendrovė Lietuvos kooperatyvų sąjunga (Lietkoopsąjunga) - įstaiga, veikianti pagal bendrovės įstatus. Įsteigta „Lietūkio“, veikusio nuo 1923 m., pagrindu, dabar ji vienija 35 juridinius narius. Kooperacijos įmonėse dirba apie 3,8 tūkst. darbuotojų. Lietkoopsąjunga atstovauja savo narių interesams valstybinėse, kooperatinėse ir kitose Lietuvos institucijose bei tarptautinėse organizacijose. Ji yra 8 uždarųjų akcinių bendrovių steigėja, kurios verčiasi didmenine ir mažmenine prekyba, alkoholinių gėrimų gamyba, prekybos, poilsio organizavimu, patalpų nuoma ir kita veikla.

Prekyba – pagrindinė Lietkoopsąjungos narių ir įmonių veiklos sritis. O vidutinis metinis prekybos darbuotojų skaičius yra apie 2,7 tūkst.. Lietkoopsąjungos nariai valdo 505 parduotuvių, kurių dauguma yra kaimo vietovėse 342. Narių ir įmonių prekių apyvarta 2020 metais sudarė 241,3 mln. eurų ir palyginus su 2019 metais, vykdymas 95,2 procento.

Kooperacija skiriasi nuo didžiųjų prekybos tinklų tuo, kad ji vysto „namų“ parduotuvės tipą, todėl būnant arčiau kaimo gyventojų, geriau suprantami jų kasdieniai poreikiai ir lūkesčiai. Gerus veiklos rezultatus lėmė investicijos į prekybos ir kitas įmones bei skiriamos nemažos lėšos parduotuvių renovacijai, modernizavimui. Mažmeninėje prekių apyvartoje vyrauja duonos, konditerijos gaminiai, kruopos, makaronai, miltai, pieno ir mėsos produktai, vaisvandeniai, alkoholiniai gėrimai, ūkinės prekės, statybinės medžiagos, žemės ūkio inventorius.

kooperacijos prekybos įmonės UAB „Kauno kooperacijos didmeninė prekyba“ tikslas – plėsti didmeninę prekybą užsienio ir Lietuvos gamintojų prekėmis ir aprūpinti kooperatyvus bei kooperatines bendroves prekėmis mažiausiomis kainomis. Bendrovė kiekvienais metais plečia savo veiklą, sėkmingai bendradarbiauja su daugelio šalių partneriais.

2000 m. Lietkoopsąjunga kartu su juridiniais nariais ir įmonėmis sukūrė abiems pusėms naudingą KOOPS prekybos sistemą. Tai padaryta siekiant kokybiškiau tenkinti gyventojų poreikius, sudaryti palankesnes sąlygas savo narių verslui. Pradėjus veikti KOOPS sistemai sumažėjo prekybininkų darbo sąnaudos, pagerėjo jų bendradarbiavimas su tiekėjais, atsirado pirkėjų pasitikėjimas, padidėjo apyvarta.

Lietkoopsąjungos veikloje svarbią vietą užima ir gamybą vykdančios įmonės.

Visiems gerai žinoma UAB“Lietuviškas midus”produkcija. Tai vienintelė nacionalinių gėrimų gamintoja Lietuvoje, gaminanti alkoholinius gėrimus pagal autentišką lietuviško midaus technologiją. Lietuviškas midus puikiai įvertintas ne tik Lietuvos, bet ir užsienio parodose: Paryžiuje, Londone, Monrealyje. Įmonės produkciją noriai perka mūsų šalies svečiai – kaip dovanas, suvenyrus. O 600-osioms Žalgirio mūšio metinėms paminėti įmonė sukūrė išskirtinio dizaino midaus balzamo “Žalgiris” pakuotę.

Lietkoopsąjungos poilsio namai “Palangos žuvėdra” įsikūrę nepakartojamu gamtos grožiu, kurortinėmis tradicijomis ir legendomis garsėjančio Palangos miesto pietvakarinėje dalyje, žaliojoje zonoje šalia nuostabaus Botanikos parko, kuriame yra unikalus Gintaro muziejus. Vos už kelių dešimčių metrų – auksines smėlio kopas skalaujanti Baltijos jūra ir puikūs paplūdimiai. Čia pat ir miesto centras, kur poilsiautojų laukia įvairios atrakcijos, kavinės, barai, restoranai, mažojo golfo aikštelės, uždaras ir atviras baseinai su pašildytu jūros vandeniu. Be kooperacijos darbuotojų, jaukiuose, šiuolaikiškai įrengtuose vienviečiuose ir dviviečiuose kambariuose “Palangos žuvėdra” vienu metu gali apgyvendinti daugiau kaip 200 poilsiautojų. Bet kuriuo metų laiku poilsiautojai čia gali pasigrožėti nuostabia pajūrio gamta, pakvėpuoti grynu, jodo ir pušų aromato prisotintu oru, pasimėgauti vandens ir kitomis procedūromis sveikatingumo komplekse.

Lietkoopsąjunga – Tarptautinio kooperacijos aljanso, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos ir Lietuvos kooperatyvų konfederacijos narė. Ji aktyviai dalyvauja šių organizacijų veikloje ir sistemingai plečia ryšius su kitų šalių partneriais.